Waar zouden we zonder God zijn? Hij wil ons Zijn liefde geven zodat we niet meer op een verkeerde manier naar liefde op zoek hoeven te gaan. God verlangt naar jou en heeft je gemaakt om Zijn liefde te ontvangen. God is opzoek naar jou om je Zijn liefde te geven. Dit lezen we in Job 10:16, waar een vertaling dit zo vertaalt: “U maakt als een leeuw jacht op mij, om uw wondermacht aan mij te tonen.” En hierbij is het wel belangrijk om te weten dat God een gentleman is. Hij zal je niks opdringen maar liefdevol je aandacht trekken. Als we Zijn liefde hebben ontvangen mogen we het beantwoorden. We mogen God liefhebben in onze woorden en daden. Jezus zei tegen hem: U zult de Heere, uw God, liefhebben met heel uw hart, met heel uw ziel en met heel uw verstand. (Mattheüs 22:37). Wat heerlijk om te weten dat als we liefde zoeken, we het bij God kunnen vinden en Zijn liefde mogen beantwoorden.

De volgende stap is ook zo mooi en belangrijk in deze wereld. Het is namelijk Gods liefde doorgeven aan anderen. Wat een voorrecht om dat te mogen doen namens God. Iedereen is zo op zoek naar liefde en jij en ik hebben de mogelijkheid om een stuk te voorzien in die behoefte van mensen.  Wie van jullie de belangrijkste wil zijn, zal de anderen moeten dienen, en wie van jullie de eerste wil zijn, zal jullie dienaar moeten zijn – zoals de Mensenzoon niet gekomen is om gediend te worden, maar om te dienen en zijn leven te geven als losgeld voor velen (Mattheüs 20:26-28). Dit stuk laat zien dat Jezus kwam om de mensen te dienen en dat wij dat voorbeeld mogen volgen. Wij mogen anderen dienen en liefhebben zodat God zichtbaar is in deze wereld door ons heen. Liefhebben met de liefde van Jezus! En als we allemaal ons steentje bijdragen dan zal er meer liefde ontstaan om ons heen.

Hoe en aan wie ga jij Gods liefde uitdelen?

Eindeloos gelukkig

Eindeloos gelukkig worden begint door te wandelen in de bestemming die God voor jou heeft op aarde om uiteindelijk, door het geloof in Jezus, straks eindeloos gelukkig in de hemel te leven met God. 

Bijbelonderwijs

Om de Bijbel begrijpen willen wij je helpen door de Bijbel op een praktische manier uit te leggen. Het is ook mogelijk om je aan te melden voor een gratis mailabonnement op 'Tijd met God'.

Coaching

Niet alles in je leven gaat vanzelf of ervaar je dat je bent vastgelopen of ben je op zoek naar Gods plan met je leven. We bidden persoonlijke coachingstrajecten of trainingen aan om je daarmee te helpen.

(S)preekbeurten

Theo de Koning (s)preekt veel in kerken, voor studentengroepen of op andere plaatsen. Dat doet hij met passie en het is zijn verlangen om Gods Woord uit te leggen en de Heilige Geest de ruimte te geven.